Wózki paletowe – jak wybrać te najlepsze?
10 sty 2021

Wózki paletowe – jak wybrać te najlepsze?

Post by Redaktor

Ręczny wózek paletowy

Jeśli się zastanawiamy nad wyborem wózka paletowego ręcznego, to musimy mieć na uwadze to, że przynajmniej o kilku jego cechach mówić można jako o tych, które mają znaczenie kluczowe. Na pierwszy plan się wysuwa w tym kontekście sama długość wideł, w które został wyposażony. Długość ta może wynosić między 800 a 2500 milimetrów. Popularnością największą cieszą się w kontekście tym widły o długości 1150 milimetrów i to właśnie one są charakterystyczne najbardziej dla paletowych wózków.

Krótkie wózki paletowe

Jeśli chodzi o krótkie wózki paletowe to znajdują one uzasadnienie wówczas, gdy wykonujemy obowiązki nasze w pomieszczeniach stosunkowo niewielkich czy też w wąskich korytarzach. Z kolei ich odpowiedniki najdłuższe okazują się po prostu niezastąpione, gdy zatroszczyć się musimy o transport nietypowych, dosyć długich ładunków, a także gdy prowadzimy w tym samym czasie nie jedną, ale dwie palety.

Innym bardzo ważnym czynnikiem, które znaczenia nie możemy ignorować, jest sam udźwig wózka paletowego. Ten najpopularniejszy wynosi dokładnie 2500 kilogramów, chociaż nie jest to jedyna wartość z jaką w ogóle mamy do czynienia. Innym udźwigiem bardzo popularnym jest to, który wynosi dokładnie 2000 kilogramów, gdy mamy zaś do czynienia z ręcznymi popularnymi udźwigami, to nie przekracza on zwykle jednej tony. Wózki paletowe to nie tylko jeden model. Modeli jest cała masa. Bardzo dużo różnych rodzajów wózków paletowych znajdziemy na stronie https://e-hak24.pl/magazyn/wozki.

Wybór jest przeogromny. Trudno jest zdecydować się na jeden konkretny rodzaj wózka. Gdy nie mamy wystarczającej wiedzy, to możemy pokusić się o konsultację z osobą, która zna się na rzeczy i jest w stanie nam doradzić. Większość sklepów internetowych oferuje konsultacje, które z pewnością rozwieją wszelkie nasze wątpliwości. Lepiej o wiele rzeczy zapytać, a niżeli być niezadowolonym ze swojego zakupu. Nie ma nic gorszego niż nietrafiony zakup, który mało nie kosztuje.

 

0 Comments

Leave a Comment