Sposób na sąsiada nie gwarantuje dobrego odbioru programów cyfrowych
7 sie 2019

Sposób na sąsiada nie gwarantuje dobrego odbioru programów cyfrowych

Post by Redaktor

Ponad 30 kanałów ma już oferta cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T). Ich odbiór mliwy jest również dzięki własnej antenie. Aby jednak uzyskać najlepszą jakość obrazu i głosu, trzeba ją właściwe zainstalować. Można spróbować zrobić to samemu.Nie jest to jednak takie proste zadanie i dlatego instalacja anten dvb Kraków to zadanie dla fachowców, którzy mają do tego wiedzę, umiejętności i profesjonalny sprzęt.

Nie każdy ma miernik

Nie każdy bowiem z nas dysponuje profesjonalnym miernikiem, który pozwala na precyzyjne ustawienie anteny w stosunku do nadajnika. A to jeden z kluczowych warunków dobrego odbioru. Jest inny sposób skierowania anteny. Nie gwarantuje to w stu procentach sukcesu, ale można podejrzeć, w jaki sposób ustawione anteny mają sąsiedzi.I zrobić to tak samo jak oni.

Ci którzy są biegli w obsłudze telefonu komórkowego mogą spróbować posłużyć się specjalnymi do tego celu aplikacjami na smartfona. Szybko wyszukają one nadajniki DVB-T, w pobliżu. Pokażą ich moc emisji, odległość od nadajnika i wskażą właściwy kierunek ustawienia anteny. Dzięki tym podpowiedziom – jeżeli ktoś jest biegły w technicznej nomenklaturze może znaleźć kierunek najkorzystniejszego sygnału dla anteny.

Czy ktoś lubi ręczne strojenie telewizora?

To jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze właściwie zaprogramować telewizor i podczas tej operacji lepiej nie stosować funkcji automatycznego programowania, tylko strojenie ręczne. Jest ono bardziej precyzyjne. I tu też można posiłkować się aplikacjami na smarfony, które pokazują częstotliwości nadawania poszczególnychprogramów, które trzeba ustawić w telewizorze. Daje to pewność, że na przykład te, które mają nawet słabą mocy sygnału, nie zostaną pominięte w czasie programowania.

Odpowiednie kable i złącza

Tjeszcze nie koniec zasad, których nie można zapomnieć w czasie przygotowywania instalacji antenowej do tego, aby jakość odbioru programów była naprawdę dobra. Nie mogą być dnieyte przypadkowkable koncentryczne i złącza, a tylko te dobrej jakości.

0 Comments

Leave a Comment