
Prawo można interpretować na różny sposób, jeśli nie jest się specjalistą w jego dziedzinie, dlatego można powiedzieć, że według niektórych ma ono niejedno imię.
Nie na darmo przed wiekami Ulpian Domicjusz autorytet w jego dziedzinie wypowiedział sławetne słowa „Twarde prawo, ale prawo”. Cóż ono oznacza?
To, że prawa nie możemy naginać do swojego „widzimisię”, starać się go łagodzić itp. Mamy się mu podporządkować, ponieważ przepisy po to zostały ustalone, by je respektować, a nie łamać. Dlatego od słowa „prawo” pochodzi przymiotnik „prawy” określający człowieka postępującego zgodnie z moralnymi zasadami takimi jak np. uczciwość.
Prawnicy zajmują się różnorakimi sprawami: karnymi, administracyjnymi czy rozwodowymi. Wystarczy spróbować znaleźć adwokata np. w Łodzi, by się przekonać, że jest w tym mieście wielu prawników. Przy wyborze osoby, która zajmie się naszą sprawą, warto kierować się opiniami wśród znajomych, rodziny czy znalezionych na internecie.
Myślę, że w życiu każdego z nas pojawiła się przynajmniej raz w życiu sytuacja, gdy musieliśmy skorzystać z pomocy prawnika.
Prawo to „koszmar senny” dla przestępców, ale i zwykłych kombinatorów dlatego ważne jest, by w razie problemów, móc skonsultować się z wykwalifikowanym doradcą znającym się na prawie i tzw. kruczkach prawnych, które absolutnie nie mają nic wspólnego z tymi sympatycznymi stworzeniami. Określenie to pochodzi od niemieckiego słowa „Krücke”, które oznacza „hak”. Są to więc „haki”. Dzięki nim można, działając w zgodzie z prawem robić to w sposób wyszukany, ale i próbować to wykorzystywać do pewnych oszustw. Dlatego specjalista od razu pomoże nam się przed tym ochronić.
Czy chcesz by sprawiedliwości, stało się zadość? Skorzystaj z porad dobrego prawnika.
0 Comments