Polerowanie reflektorów
16 gru 2020

Polerowanie reflektorów

Post by Redaktor

Nadchodzi zima, a z nią związane są długie noce. Jest to okres, w którym kierowcy za wszelką cenę potrzebują dobrych świateł. Jak wiadomo szczególnie w starych autach problem leży w reflektorach. Żeby mieć w pełni sprawny pojazd należy je wypolerować.

 

Dlaczego reflektor matowieje

Jest to spowodowane tworzywem, z jakiego jest wykonany. Większość samochodów posiada reflektory, które są bardzo podatne na czynniki zewnętrzne, co prowadzi do zmatowienia reflektorów. Tak samo dzieje się z innymi elementami auta jak np. olejami. Najłatwiej znaleźć serwis, który wykonuje polerowanie reflektorów i można to zrobić wpisując w wyszukiwarkę np. polerowanie reflektorów Kraków lub w przypadku innych elementów np. wymiana oleju Kraków.

 

Jak polerować reflektory

1. Pierwszym krokiem jest zabezpieczenie pozostałych elementów auta, które znajdują się dookoła reflektora. Można to zrobić za pomocą taśmy. Dzięki temu pozostałe elementy nie są narażone na uszkodzenia.

2. Następnie należy dokładnie wyczyścić reflektor, można to zrobić za pomocą chemii do aut.

3. Następnym krokiem jest zeszlifowanie zmatowanie z lampy. Można to wykonać za pomocą papieru ściernego. Gradient, który należy wykorzystać zależy od reflektora i tego, w jakim znajduje się on aktualnie stanie. Wykonuje się tu przede wszystkim ruchy koliste.

4. Jednym z ostatnich kroków jest polerowanie reflektorów. Można do tego wykorzystać maszynę do polerowania, dzięki czemu wszystko odbędzie się w szybkim tempie.

5. Ostatni etap to zabezpieczenie reflektorów dostępnymi środkami, dzięki czemu utrzymają swoją pierwotną jakość na dłużej.

 

0 Comments

Leave a Comment