Magia tańca
26 lis 2020

Magia tańca

Post by Redaktor

Taniec przez wieki ewoluował, przybierając różne formy ekspresji. Już w prehistorii człowiek tańczył, głównie tańce myśliwskie i wojenne, czując taką potrzebę, co udało się ustalić archeologom w toku badań nad malowidłami naskalnymi. Współcześnie preferujemy bardziej zróżnicowane style tańca, od tych bardziej tradycyjnych typu walc, po bardziej romantyczne jak tango, czy też energiczną bachate. W końcu taniec to nie tylko technika i pokazać umiejętności, to przede wszystkim możliwość wyrażenia własnych emocji, zwłaszcza w stosunku do drugiej osoby. Nic więc dziwnego, że jedną z tradycji weselnych jest pierwszy taniec pary młodej. Dlatego, jeśli chcesz zabłysnąć na parkiecie lub też po prostu oczarować swoją drugą połówkę, warto byłoby się do tego odpowiednio przygotować, np. wybierając się na kurs tańca dla dorosłych lub zapisując się do szkoły tanecznej.

Duże miasta typu Wrocław nigdy nie śpią, nocą ukazując swoje bardziej rozrywkowe oblicze. Taniec, muzyka, śpiew i gorąca atmosfera. Dlatego nie trudno będzie Ci odnaleźć szkolę czy akademię tańca oferującą np. taniec dla dorosłych. Warto poświęcić nieco czasu dla swojego zdrowia psychicznego i fizycznego, gdyż jak powszechnie wiadomo, taniec jest też lekarstwem dla duszy, a także świetnym sposobem na spędzenie czasu we dwoje.

Dla bardziej aktywnych i lubiących współczesne trendy świetnie nada się Hip Hop. Ten nowoczesny styl tańca dość często gości w filmach i teledyskach, nieodmiennie łącząc się z muzyką funkcjonującą pod tą samą nazwą. Warto dodać, że Hip Hop należy do kategorii tańca ulicznego. Narodził się w Nowym Jorku i od czasu swojego powstania przybrał wiele odmian np. freestyle, oldschool itp., więc każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Zwłaszcza że Hip Hop wciąż króluje w wieczornej odsłonie dużych miast, dlatego nie trudno jest go odnaleźć, wpisując np. Hip Hop, aby sprawdzić, jak bardzo popularnym jest w naszym mieście.

Nie bój się odkryć magii tańca, czy to w formie tańca dla dorosłych, czy też nowoczesnego Hip Hopu. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa w rytm muzyki.

 

Tags: ,

0 Comments

Leave a Comment