Jak zachować się przy stłuczce na parkingu?
13 sty 2019

Jak zachować się przy stłuczce na parkingu?

Post by Redaktor

Jak zachować się przy stłuczce na parkingu?

W sytuacji, gdy do kolizji dwóch pojazdów, z których przynajmniej jeden jest w ruchu dochodzi na parkingu, formalności związane z egzekwowaniem winy oraz odszkodowania wyglądają taka samo, jak w przypadku stłuczki na odcinku jezdni. Drobne różnice dotyczą sytuacji, w której jest trudność z ustaleniem winnego spowodowanej kolizji. Gdy sprawca nie chce uznać swojej winy w spowodowaniu uszkodzenia drugiego pojazdu, konieczne jest wezwanie Policji, która na parkingu prywatnym nie posiada wszystkich uprawnień, odpowiednio stosowanych w czynnościach, dotyczących zdarzenia na drodze publicznej.

Gdy sprawca przyzna się do winy

Po stłuczce parkingowej, sprawca zdarzenia przyznaje się do winy i co dalej? Po pierwsze należy wykonać we własnym zakresie dokumentację fotograficzną, aby ułatwić postępowanie odszkodowawcze. Następnie trzeba będzie sporządzić w formie papierowej oświadczenie sprawcy o przyznaniu się do winy w postaci dokonania uszkodzenia pojazdu. W takiej sytuacji formalności nie są uciążliwe, a odszkodowanie przyznawane jest w polisy.

Gdy sprawca uciekł lub nie przyznaje się

W przypadku ucieczki sprawcy z miejsca zdarzenia i nie pozostawienia danych kontaktowych, przydają się systemy monitoringu na parkingach. Na dużych parkingach, jak parkingwbalicach.pl/ wiele miejsc objętych jest monitoringiem, który często pomaga ująć sprawcę. Sprawca stłuczki, który nie przyznaje się do winy będzie musiał wytłumaczyć zajście funkcjonariuszom Policji. Wzywamy patrol i jeżeli parking należy do przedsiębiorstwa prywatnego, Policja może jedynie wystawić mandat sprawcy za stworzenie zagrożenia. Jeżeli parking należy do obszaru publicznego, Policjanci orzekną o winie oraz ukarzą sprawcę mandatem karnym.

Tags:

0 Comments

Leave a Comment