Jak prawidłowo nawodnić organizm?
8 gru 2020

Jak prawidłowo nawodnić organizm?

Post by Redaktor

Jak prawidłowo nawodnić organizm?

Aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, to musimy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. To właśnie woda odpowiada za działanie prawidłowe wszelkich procesów. Każdy z nas powinien się dowiedzieć jak nawadniać właściwie organizm.

Jakie są oznaki odwodnienia organizmu?

Z odwodnieniem organizmu wiele osób ma do czynienia. Jednak wiele osób sobie nawet z tego nie zdaje sprawy. Po czym rozpoznać, że dotyka nas odwodnienie organizmu? Na pewno dokuczać nam będzie zwiększone pragnienie. Do tego doskwiera nam suchość w ustach czy też rzadkie oddawanie moczu. Odwodnienie organizmu możemy także rozpoznać po suchej skórze. Sucha skóra nie wygląda zbyt dobrze. Cierpimy także na zmęczenie, ból głowy czy też jej zawroty.

Czym się nawadniać?

Najrozsądniejszym wyborem będzie woda. Jest to nie tylko najlepszy oraz najtańszy sposób na utrzymanie w swoim organizmie wody. Woda nie zawiera kalorii, ani też cukrów. Idealnie się nadaje do picia przez cały długi dzień.

Jeśli nie przepadamy za wodą, to możemy pokusić się o herbatę czy też kawę. Chodzi jednak o picie herbaty i kawy w ilościach umiarkowanych. Dzięki temu może być tak samo nawadniająca jak picie wody. Służy jako alternatywa energetyzująca. Oczywiście napoje te powinniśmy pić bez cukru.

Wykorzystać możemy także owoce oraz warzywa. Zawierają one nawet dziewięćdziesiąt procent wody. W których warzywach i owocach znajdziemy najwięcej wody? Są to: melony, jagody, winogrona, pomarańcze, sałata, marchewki, kapusta czy też szpinak. Mrożone warzywa i owoce są pożywne tak samo jak ich odpowiedniki świeże.

Możemy także pokusić się o roztwory nawadniające. Czym one są? Są to formuły specjalne, które stosuje się w celu zapobiegania oraz także leczenia odwodnienia, które spowodowane jest wymiotami czy też biegunką. Roztwory nawadniające stosujemy także w celu regeneracyjnym po ćwiczeniach oraz także po zapobieganiu czy też leczeniu kaca. Oczywiście wszelkie roztwory są na bazie wody. Zawierają zwykle elektrolity. Najpopularniejszymi elektrolitami są potas, chlor oraz sód.

Jak widzimy na powyższym mamy duży wybór sposobów nawadniania naszego organizmu.

0 Comments

Leave a Comment