Jak geodezja wyznaczyła stolicę Australii
29 lip 2022

Jak geodezja wyznaczyła stolicę Australii

Post by Serwis S.A.

Wpływ geodezji na Australię można zmierzyć wszędzie wokół nas.

Nawet na tej stronie można zobaczyć, jak bardzo geodezja była ważna w budowaniu Australii i świata. W przeszłości pomagała ona wyznaczać nasze granice państwowe. Dzisiaj, jedną z jej wielu ról jest pomoc w określeniu granic nieruchomości. W przyszłości może nadal wspierać nas w dążeniu do podboju Marsa.

Reklama: http://geograf-geodezja.pl
Ale czy wiedziałeś, że położenie stolicy naszego kraju jest zasługą geodetów?
Canberra nie zawsze była wyznaczona na stolicę Australii. W rzeczywistości był czas, kiedy Australijskie Terytorium Stołeczne nie znajdowało się nawet w brzuchu mapy Nowej Południowej Walii. Jednak w tym miesiącu na blogu wyjaśnimy, jak doszło do powstania Australijskiego Terytorium Stołecznego i Canberry…
Badanie wyników
Praca, która została wykonana przy tworzeniu mapy konturowej Shrivenera była znacząca. Musiał on mierzyć pasma górskie, rzeki płynące z północy na południe, zlewiska i linie drzew.

Dziś dzieło Charlesa Chrivenera jest reprezentowane w istnieniu znanej stolicy. Canberra jest pomnikiem demokracji, siedzibą naszego federalnego systemu politycznego. Samo miasto – jego drogi, budynki i architektura – jest oczywiście również reprezentatywne dla pracy geodetów, którzy często są pierwszymi profesjonalistami na miejscu w momencie rozpoczęcia projektu.

0 Comments

Leave a Comment