Czy opłaca się montować instalację LPG?
20 lip 2022

Czy opłaca się montować instalację LPG?

Post by Serwis S.A.

Zastanawiasz się, czy na dzień dzisiejszy montaż instalacji LPG w twoim aucie, to coś co się najzwyczajniej w świecie opłaca? Oczywiście trudno jednoznacznie odpowiedzieć na takie pytanie, nie ma co ukrywać faktu, iż auta na gaz w dalszym ciągu cieszą się sporym zainteresowaniem i pozwalają na ograniczenie wydatków związanych z jego tankowaniem.

Niestety w niektórych przypadkach, montaż nowej instalacji LPG to wydatek nawet kilkunastu tysięcy złotych, zatem trzeba go przemyśleć i uwzględnić czy rzeczywiście koszty takiej inwestycji nam się zwrócą. Warto tutaj wspomnieć o tym, iż cena gazu na przestrzeni ostatnich lat systematycznie poszła w górę, i teraz jest niemal 2 krotnie wyższa. Z drugiej jednak strony większość kierowców tankujących wyłącznie benzynę lub ropę, chciałoby płacić za tankowanie tyle co właściciele samochodów które posiadają LPG.

Reklama: Racibórz sklep motocyklowy

Pamiętajmy też, iż instalacje LPG wymagają systematycznych przeglądów, jednocześnie wymiany niektórych komponentów czy części, także sama butla ma określony termin przydatności.

0 Comments

Leave a Comment