Co zrobić, by w naszym domu zatka się odpływ?
14 sty 2022

Co zrobić, by w naszym domu zatka się odpływ?

Post by Redaktor

Regularne czyszczenie rur sprawia, że raczej nie grozi nam problem z zatkaną kanalizacją. Niestety wiele osób zaniedbuje ten proces i przypomina sobie o takiej konieczności dopiero w momencie, gdy woda stoi w zlewozmywaku i nie chce z niego odpłynąć. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jedyną formą rozwiązania problemu jest wezwanie hydraulika?

Oczywiście można się na to zdecydować, musimy jednak liczyć się z tym, że zapłacimy za taką usługę około 100-200 zł. Jeśli zamiast tego, wolimy rozwiązać problem we własnym zakresie, to warto dowiedzieć się jak to zrobić bez udziału fachowca. Jednym z podestowych sposobów, który we większości przypadków pomaga, jest zastosowanie granulek, które kupić można w każdym sklepie z chemią domową. Jeśli nie mamy pod ręką takiego środka, warto wsypać do kanalizacji kilka łyżek sody oczyszczonej, a następnie wlać do środka około 1/2 szklanki wody. Taki roztwór po kilkunastu minutach powinien rozpuścić zator i spowodować, że woda zacznie odpływać.

Jeśli efekt w dalszym ciągu nie jest zadowalający, można przystąpić do przetkania rury za pomocą gumowego przetykacza, który jest w stanie wytworzyć spore ciśnienie i przepchać zator, umożliwiając wodzie spokojny odpływ. Te dwa sposoby powinny rozwiązać około 90% problemów z domową kanalizacją, ale jeśli nie pomagają, musimy rozkręcić rury w celu dokładnego oczyszczenia syfonu. Duża ilość resztek organicznych może nie chcieć poddać się chemii. Jeśli interesuje nas profesjonalne czyszczenie rur Kraków to miasto, gdzie znaleźć możemy wielu doświadczonych hydraulików, dzięki którym problem zniknie bardzo szybko.

0 Comments

Leave a Comment