Biznes w ruchu – sklepy sportowe cz.1
5 gru 2018

Biznes w ruchu – sklepy sportowe cz.1

Post by Redaktor

Moda na zdrowy tryb życia opanowała Polskę. Do pracy na rowerze, a wieczorem jogging, fitness lub siłownia – tak wygląda dzień najaktywniejszych zapaleńców. Skąd ten szał? Sport przestał kojarzyć się z bezpłciowymi dresami z ortalionu. Dziś sklepy sportowe przyciągają klientów kolorowymi witrynami, a w ich asortymencie można znaleźć dosłownie wszystko – od gadżetów najnowszej technologii po stylową odzież sportową w najmodniejszych kolorach. Szał trwa i nic nie wskazuje na to, że szybko minie. To odpowiedni czas dla tych, którzy zawsze marzyli o założeniu sklepu sportowego. Nie jest to jednak łatwy biznes.

Aby zaistnieć w świadomości klientów jako profesjonalny sklep sportowy, trzeba lat. Łatwiejszym i zdecydowanie szybszym wyjściem jest sprzedaż pod znaną marką. Taką drogę wybrał m.in. Marcin Gabryołek, który jest franczyzobiorcą sieci Jack Wolfskin. W marcu w warszawskich Złotych Tarasach otwarty został trzeci w Polsce lokal pod logo niemieckiej firmy. Kolejne są już w planach.

– Sklepom sieciowym wiedzie się lepiej niż pojedynczym lokalom otwieranym pod anonimowym szyldem. Klient znający już markę wie, że może jej zaufać. W przypadku sklepów niezależnych musi upłynąć dużo czasu, zanim klient przekona się, że dana firma jest profesjonalna – uważa Marcin Gabryołek. Sklepy niezależne mają trudniej, jednak nie oznacza to, że są na straconej pozycji. Ich zaletą jest kameralna i rodzinna atmosfera panująca w lokalu oraz indywidualne podejście do potrzeb lokalnego klienta.

– Praca nad wizerunkiem sklepu trwa każdego dnia. Często klienci wracają do nas lub polecają nasz sklep swoim znajomym. Jest to najlepszy dowód na to, że kupujący są zadowoleni z zakupionego towaru, z uzyskanych informacji, obsługi i ogólnie panującej atmosfery w sklepie – mówi Małgorzata Sabalska ze sklepu Bat Sport w Warszawie, który prowadzi także sprzedaż internetową.

Spis Treści:

http://www.uwolnijpilke.pl/biznes-w-ruchu-sklepy-sportowe-cz-1/
http://www.uwolnijpilke.pl/biznes-w-ruchu-sklepy-sportowe-cz-2/
http://www.uwolnijpilke.pl/biznes-w-ruchu-sklepy-sportowe-cz-3/

1 Comments

Leave a Comment